C917U680JZSDAAWL20
Mfr.Part #
C917U680JZSDAAWL20
Description
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
300V
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead Pitch :
7.493mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Voltage - Rated :
440VAC
Capacitance :
68pF
yes
HTS Code :
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
KEMET C917U680JZSDAAWL20
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 68pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc