C917U220JYNDCAWL35
Mfr.Part #
C917U220JYNDCAWL35
Description
CAP CER 22PF 400VAC C0G/NP0 RAD
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Pbfree Code :
yes
Ratings :
X1, Y2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
7.493mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Applications :
Safety
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated :
400VAC
Capacitance :
22pF
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
C917U220JYNDCAWL35
KEMET C917U220JYNDCAWL35
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 22pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
C917U220JYNDCAWL35 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.315Dia 8.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
C917U220JYNDCAWL35 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm