C917U220JYNDBAWL35
Mfr.Part #
C917U220JYNDBAWL35
Description
CAP CER 22PF 400VAC C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
400VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Tolerance :
±5%
Composition :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
22pF
Lead Pitch :
7.493mm
Datasheets
C917U220JYNDBAWL35
KEMET C917U220JYNDBAWL35
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 22pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
C917U220JYNDBAWL35 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.315Dia 8.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.7.493mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
C917U220JYNDBAWL35 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm