C917U200JYNDBAWL45
Mfr.Part #
C917U200JYNDBAWL45
Description
CAP CER 20PF 400VAC C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±5%
Radial
Published :
Lead Pitch :
7.493mm
Capacitance :
20pF
Voltage - Rated :
400VAC
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated AC :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
C917U200JYNDBAWL45
KEMET C917U200JYNDBAWL45
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 20pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C917U200JYNDBAWL45 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.315Dia 8.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.493mm.
C917U200JYNDBAWL45 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm