C911U750JZSDCAWL35
Mfr.Part #
C911U750JZSDCAWL35
Description
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance :
75pF
Composition :
Ceramic
Multilayer :
yes
Terminal Pitch :
10mm
Voltage - Rated AC :
300V
Ratings :
X1, Y2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
SL
Length :
8mm
Termination :
Radial
Temperature Characteristics Code :
SL
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Radial, Disc
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Factory Lead Time :
111 Weeks
Lead Pitch :
10.0076mm
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mount :
Through Hole
Width :
5mm
Voltage - Rated :
440VAC
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±5%
Size Code :
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead/Base Style :
Kinked
Height :
8mm
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Applications :
Safety
Number of Terminations :
2
KEMET C911U750JZSDCAWL35
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 75pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc