C911U620JYSDBAWL40
Mfr.Part #
C911U620JYSDBAWL40
Description
CAP CER 62PF 400VAC SL RADIAL
Voltage - Rated AC :
250V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
400VAC
Temperature Coefficient :
SL
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Tolerance :
±5%
Temperature Characteristics Code :
SL
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
yes
Ratings :
X1, Y2
Capacitance :
62pF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
10.0076mm