C911U620JYSDAAWL45
Mfr.Part #
C911U620JYSDAAWL45
Description
CAP CER 62PF 400VAC SL RADIAL
Voltage - Rated :
400VAC
Capacitance :
62pF
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
SL
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
SL
Lead Style :
Straight
Ratings :
X1, Y2
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
250V