C911U510JUSDCAWL20
Mfr.Part #
C911U510JUSDCAWL20
Description
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Pitch :
10.0076mm
Temperature Coefficient :
SL
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
400VAC
Packaging :
Bulk
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tolerance :
±5%
Ratings :
X1, Y1
Capacitance :
51pF
Package / Case :
Radial, Disc
Datasheets
C911U510JUSDCAWL20
KEMET C911U510JUSDCAWL20
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 51pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C911U510JUSDCAWL20 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm.This coefficient equals SL indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
C911U510JUSDCAWL20 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm