C911U270JVNDBA7317
Mfr.Part #
C911U270JVNDBA7317
Description
CAP CER 27PF 400VAC C0G/NP0 RAD
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated AC :
400V
Lead/Base Style :
Kinked
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ratings :
X1, Y1
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
27pF
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±5%