C911U220JZNDBAWL45
Mfr.Part #
C911U220JZNDBAWL45
Description
CAP CER 22PF 440VAC C0G/NP0 RAD
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Pitch :
10.0076mm
Mount :
Through Hole
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ratings :
X1, Y2
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
440VAC
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C911U220JZNDBAWL45
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 22pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C911U220JZNDBAWL45 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
C911U220JZNDBAWL45 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm