C901U510JZSDBAWL35
Mfr.Part #
C901U510JZSDBAWL35
Description
CAP CER 51PF 440VAC SL RADIAL
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Lead/Base Style :
Kinked
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
300V
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
440VAC
Capacitance :
51pF
Height :
7mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Wire
Terminal Pitch :
10mm
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Width :
5mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ratings :
X1, Y2
Termination :
Radial
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Length :
7mm
KEMET C901U510JZSDBAWL35
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 51pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc