C901U510JYSDAA7317
Mfr.Part #
C901U510JYSDAA7317
Description
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Tolerance :
±5%
Capacitance :
51pF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated AC :
250V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
400VAC
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
111 Weeks
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Lead Spacing :
0.394 10.00mm