C901U500JYSDCAWL45
Mfr.Part #
C901U500JYSDCAWL45
Description
CAP CER 50PF 400VAC SL RADIAL
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
400VAC
Tolerance :
±5%
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
50pF
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Pitch :
10.0076mm
Termination :
Radial
Datasheets
C901U500JYSDCAWL45
KEMET C901U500JYSDCAWL45
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 50pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C901U500JYSDCAWL45 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.276Dia 7.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is SL.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 10.0076mm.
C901U500JYSDCAWL45 Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm