C901U470JZSDBAWL45
Mfr.Part #
C901U470JZSDBAWL45
Description
CAP CER 47PF 440VAC SL RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
440VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Ratings :
X1, Y2
Packaging :
Bulk
Published :
Composition :
Ceramic
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Voltage - Rated AC :
300V
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Temperature Coefficient :
SL
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
47pF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
10.0076mm
KEMET C901U470JZSDBAWL45
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 47pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C901U470JZSDBAWL45 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.276Dia 7.00mm.Temperatures greater than -40°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is SL.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 10.0076mm.
C901U470JZSDBAWL45 Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm