C901U300JVSDCA7317
Mfr.Part #
C901U300JVSDCA7317
Description
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Length :
7mm
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated AC :
400V
Safety
Temperature Characteristics Code :
SL
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Width :
5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Height :
7mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
400VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead/Base Style :
Kinked
Multilayer :
yes
Terminal Pitch :
10mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
X1, Y1
Size Code :
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance :
30pF
Lead Pitch :
10.0076mm
Composition :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Datasheets
C901U300JVSDCA7317
KEMET C901U300JVSDCA7317
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 30pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc