C901U300JVSDAA7317
Mfr.Part #
C901U300JVSDAA7317
Description
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL
SL
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
400V
Radial, Disc
Packing Method :
Ammo Pack
Multilayer :
yes
Length :
7mm
Ratings :
X1, Y1
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
7mm
Composition :
Ceramic
Terminal Pitch :
10mm
Width :
5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Temperature Characteristics Code :
SL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
30pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
10.0076mm
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
400VAC