C901U240JVSDBAWL40
Mfr.Part #
C901U240JVSDBAWL40
Description
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL
Lead Pitch :
10.0076mm
Width :
5mm
Temperature Characteristics Code :
SL
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Height :
7mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±5%
Ratings :
X1, Y1
Temperature Coefficient :
SL
Voltage - Rated :
400VAC
Voltage - Rated AC :
400V
Published :
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Length :
7mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Bulk
Terminal Pitch :
10mm
Multilayer :
yes
Capacitance :
24pF
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
C901U240JVSDBAWL40
KEMET C901U240JVSDBAWL40
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 24pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc