C901U220JUSDCA7317
Mfr.Part #
C901U220JUSDCA7317
Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Temperature Coefficient :
SL
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
111 Weeks
Length :
7mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Terminal Pitch :
10mm
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Lead/Base Style :
Kinked
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
400VAC
2
Height :
7mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Termination :
Radial
Size Code :
Width :
5mm
Voltage - Rated AC :
250V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Characteristics Code :
SL
Ratings :
X1, Y1
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Applications :
Safety
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
C901U220JUSDCA7317
KEMET C901U220JUSDCA7317
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 22pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc