C901U200JYSDBAWL40
Mfr.Part #
C901U200JYSDBAWL40
Description
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance :
20pF
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Ratings :
X1, Y2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
SL
Voltage - Rated :
400VAC
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±5%
Multilayer :
yes
Lead Pitch :
10.0076mm
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Composition :
Ceramic
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Temperature Coefficient :
SL
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Datasheets
C901U200JYSDBAWL40
KEMET C901U200JYSDBAWL40
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 20pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc