C5SMF-GJN-CW34Q7T2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C5SMF-GJN-CW34Q7T2
Manufacturer
Cree LED
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
Wavelength - Peak :
Series :
Screen Master®
Lens Style :
Oval with Domed Top
Package :
Tape and Box (TB)
Supplier Device Package :
5mm Round
Composition :
METALLIC
Millicandela Rating :
4725mcd
Package / Case :
Radial
Viewing Angle :
100° x 40°
Lens Size :
5.10mm x 3.70mm
Approvals :
UL
Height (Max) :
7.00mm
Current - Test :
20mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V