C4SMK-GJS-CU34Q8T2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C4SMK-GJS-CU34Q8T2
Manufacturer
Cree LED
Description
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
Forward Voltage :
3.4 V
Illumination Color :
Green
Height :
10.5 mm
Viewing Angle :
115 °
Lens Color :
Green
Luminous Intensity :
2.412 cd
Lens Style :
Elliptical
Lens Transparency :
Clear
Dominant Wavelength :
527 nm
Test Current :
20 mA
RoHS :
Compliant
Max Operating Temperature :
95 °C
Color :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40 °C