C4H18W500AZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C4H18W500AZ
Manufacturer
Ampleon
Package / Case
SOT-1273-1
Datasheet
Download
Description
C4H18W500AZ/SOT1273/TRAYD
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Gain :
14.6dB
Series :
Transistor Type :
2 N-Channel (Dual) Common Source
Package :
Tray
Current - Test :
350 mA
Frequency :
1.8GHz ~ 2GHz
Package / Case :
SOT-1273-1
Voltage - Test :
48 V
Voltage - Rated :
150 V
Product Status :
Active
Noise Figure :
Power - Output :
500W