C4532Y5V1E226Z
Mfr.Part #
C4532Y5V1E226Z
Description
CAP CER 22UF 25V Y5V 1812
Temperature Coefficient :
Y5V F
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height :
2.5mm
REACH SVHC :
Unknown
Radiation Hardening :
No
Thickness :
2.2098mm
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
2
Capacitance :
22µF
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
Y5V
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
C
Composition :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Weight :
26.988746mg
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Published :
Tolerance :
-20% +80%
Datasheets
C4532Y5V1E226Z
TDK Corporation C4532Y5V1E226Z
C 22μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C4532Y5V1E226Z Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is Y5V F.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
C4532Y5V1E226Z Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V