C4532X7R2E474K230KM
Mfr.Part #
C4532X7R2E474K230KM
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Stock
985
In Stock :
985
yes
Depth :
3.2mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.47µF
Thickness :
2.4892mm
Case Code (Imperial) :
1812
Height :
2mm
Tolerance :
±10%
Length :
4.5mm
Composition :
Ceramic
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
250V