C4532X5R1E156M280KA
Mfr.Part #
C4532X5R1E156M280KA
Description
CAP CER 15UF 25V X5R 1812
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
X5R
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
X5R
Length :
4.5mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
3.0988mm
Case Code (Imperial) :
Feature :
Low ESL
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Height :
2.8mm
Capacitance :
15μF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V