C4532JB2E334K230KA
Mfr.Part #
C4532JB2E334K230KA
Description
CAP CER 0.33UF 250V JB 1812
Stock
295
In Stock :
295
Temperature Characteristics Code :
JB
Thickness :
2.4892mm
Height :
2.3mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
250V
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
JB
Published :
2012
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Length :
4.5mm
Case Code (Imperial) :
Width :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Capacitance :
0.33μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
C4532JB2E334K230KA
TDK Corporation C4532JB2E334K230KA
C 0.33μF 250V Ceramic Capacitor ±10% JB 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)