C4532JB2A105M230KA
Mfr.Part #
C4532JB2A105M230KA
Description
CAP CER 1UF 100V JB 1812
Thickness :
2.4892mm
Width :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
JB
HTS Code :
1812 (4532 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Length :
4.5mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Height :
2.3mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C~85°C