C4532JB1C226M200KA
Mfr.Part #
C4532JB1C226M200KA
Description
CAP CER 22UF 16V JB 1812
Capacitance :
22µF
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
JB
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness :
2.2098mm
Temperature Characteristics Code :
JB
Height :
2mm
Published :
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Ceramic
Width :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
12 Weeks
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Length :
4.5mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±20%
1812 (4532 Metric)
Datasheets
C4532JB1C226M200KA
TDK Corporation C4532JB1C226M200KA
C 22μF Ceramic Capacitor ±20% JB 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)