C4532CH3F151K160KA
Mfr.Part #
C4532CH3F151K160KA
Description
CAP CER 150PF 3KV CH 1812
Stock
79
In Stock :
79
Length :
4.5mm
Published :
2014
Case Code (Metric) :
4532
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
3kV
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Temperature Characteristics Code :
CH
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Ceramic
Thickness :
1.8034mm
Capacitance :
150pF
Width :
3.2mm
Temperature Coefficient :
CH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Feature :
High Voltage
Height :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
TDK Corporation C4532CH3F151K160KA
C 150pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)