C4532CH2J223J320KA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C4532CH2J223J320KA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 630V CH 1812
Stock
436
In Stock :
436
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.138 3.50mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Length :
4.5mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness :
3.5052mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.022µF
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
CH
Case Code (Imperial) :
1812
Series :
C
Composition :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Case Code (Metric) :
4532
Height :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
CH
Published :
Voltage - Rated DC :
630V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Datasheets
C4532CH2J223J320KA
TDK Corporation C4532CH2J223J320KA
C 0.022μF Ceramic Capacitor ±5% CH 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)