C4532C0G3F331K250KE
Mfr.Part #
C4532C0G3F331K250KE
Description
CAP CER 330PF 3KV C0G 1812
26.988746mg
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Width :
3.2mm
yes
HTS Code :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Soft Termination
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Thickness :
2.794mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
330pF
Surface Mount
Dielectric :
C0G
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Applications :
Boardflex Sensitive
Length :
4.5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Terminations :
2
TDK Corporation C4532C0G3F331K250KE
C 330pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)