C4532C0G3F151K160KA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C4532C0G3F151K160KA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 3KV C0G 1812
Stock
312
In Stock :
312
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
1812
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated DC :
3kV
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Termination :
SMD/SMT
Published :
2001
Length :
4.5mm
Feature :
High Voltage
Depth :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Weight :
26.988746mg
Series :
C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Thickness :
1.8034mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V