C4532C0G2E473K320KA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C4532C0G2E473K320KA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 250V C0G 1812
Stock
887
In Stock :
887
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Published :
2012
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Capacitance :
0.047µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Series :
C
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
4.5mm
Height :
3.2mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
4532
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
250V
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.138 3.50mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Thickness :
3.5052mm
Datasheets
C4532C0G2E473K320KA
TDK Corporation C4532C0G2E473K320KA
C 0.047μF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)