C430C683M1U5TA7200
Mfr.Part #
C430C683M1U5TA7200
Description
CAP CER 0.068UF 100V Z5U AXIAL
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.068μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
AxiMax 400 Comm Z5U
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
3.81mm
Radiation Hardening :
No
Lead Length :
25.4mm
Published :
Temperature Coefficient :
Z5U
Size / Dimension :
0.150Diax0.290L 3.81mmx7.37mm
Operating Temperature :
10°C~85°C
KEMET C430C683M1U5TA7200
AxiMax 400 Comm Z5U 0.068μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.150Diax0.290L 3.81mmx7.37mm 10°C~85°C Through Hole Axial
C430C683M1U5TA7200 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Diax0.290L 3.81mmx7.37mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Z5U.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
C430C683M1U5TA7200 Features
a size/dimension of 0.150Diax0.290L 3.81mmx7.37mm
with Z5U being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V