C430C622FAG5TA
Mfr.Part #
C430C622FAG5TA
Description
CAP CER 6200PF 250V C0G AXIAL
Stock
338
In Stock :
338
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Number of Terminations :
2
Feature :
Low ESL
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
46 Weeks
Capacitance :
6200pF
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Voltage - Rated :
250V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Axial
Datasheets
C430C622FAG5TA
KEMET C430C622FAG5TA
AxiMax 400 Comm C0G 6200pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Axial