C430C562K2G5TA7200
Mfr.Part #
C430C562K2G5TA7200
Description
CAP CER 5600PF 200V C0G AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
KEMET C430C562K2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 5600pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial