C430C472KAG5TA7200
Mfr.Part #
C430C472KAG5TA7200
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G AXIAL
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
KEMET C430C472KAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 4700pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial