C430C393G3G5TA7200
Mfr.Part #
C430C393G3G5TA7200
Description
CAP CER 0.039UF 25V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.039µF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C430C393G3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 0.039μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C430C393G3G5TA7200 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C430C393G3G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm