C430C333G3G5TA7200
Mfr.Part #
C430C333G3G5TA7200
Description
CAP CER 0.033UF 25V C0G AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Low ESL
KEMET C430C333G3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C430C333G3G5TA7200 Overview
A program's size/dimension is 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C430C333G3G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm