C430C302GAG5TA7200
Mfr.Part #
C430C302GAG5TA7200
Description
CAP CER 3000PF 250V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3000pF
Tolerance :
±2%
AxiMax 400 Comm C0G
KEMET C430C302GAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 3000pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial