C430C273K5G5TA7200
Mfr.Part #
C430C273K5G5TA7200
Description
CAP CER 0.027UF 50V C0G AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Axial
KEMET C430C273K5G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 0.027μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C430C273K5G5TA7200 Overview
Ceramic capacitor is 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C430C273K5G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm