C430C202K2G5TA7200
Mfr.Part #
C430C202K2G5TA7200
Description
CAP CER 2000PF 200V C0G AXIAL
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
2000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C430C202K2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 2000pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial