C430C183G3G5TA7200
Mfr.Part #
C430C183G3G5TA7200
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
KEMET C430C183G3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 0.018μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C430C183G3G5TA7200 Overview
Programs on this device are of 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C430C183G3G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm