C430C154K2R5TA7200
Mfr.Part #
C430C154K2R5TA7200
Description
CAP CER 0.15UF 200V X7R AXIAL
Series :
AxiMax 400 Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
KEMET C430C154K2R5TA7200
AxiMax 400 Comm X7R 0.15μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Through Hole Axial