C430C153G1G5TA7200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C430C153G1G5TA7200
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 100V C0G AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.015µF
Package / Case :
Axial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Through Hole
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Straight
Feature :
Low ESL
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C430C153G1G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial