C430C106K3R5TA7200
Mfr.Part #
C430C106K3R5TA7200
Description
CAP CER 10UF 25V X7R AXIAL
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
AxiMax 400 Comm X7R
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C430C106K3R5TA7200
AxiMax 400 Comm X7R 10μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Through Hole Axial
C430C106K3R5TA7200 Overview
Programs on this device are of 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
C430C106K3R5TA7200 Features
a size/dimension of 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm