C430C103J3G5TA7200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C430C103J3G5TA7200
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
10000pF
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Axial
KEMET C430C103J3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial