C410C911J2G5TA7200
Mfr.Part #
C410C911J2G5TA7200
Description
CAP CER 910PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Capacitance :
910pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C410C911J2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 910pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial