C410C822K1R5TA
Mfr.Part #
C410C822K1R5TA
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R AXIAL
yes
Packing Method :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Dissipation Factor :
2.5 %
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
8.2nF
Mount :
Through Hole
Published :
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
4.32mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
510 µm
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
6 Weeks
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
100V
Multilayer :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric :
X7R
Datasheets
C410C822K1R5TA
KEMET C410C822K1R5TA
8.2nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial