C410C822JAG5TA
Mfr.Part #
C410C822JAG5TA
Description
CAP CER 8200PF 250V C0G AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
13 Weeks
Datasheets
C410C822JAG5TA
KEMET C410C822JAG5TA
AxiMax 400 Comm C0G 8200pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C410C822JAG5TA Overview
A program's size/dimension is 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C410C822JAG5TA Features
a size/dimension of 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm